---
Start / Wydarzenia / XXIII Przegląd Piosenki Religijnej

XXIII Przegląd Piosenki Religijnej

W niedzielę, 24 listopada 2019r., odbył się XXIII Przegląd Piosenki Religijnej, który, jak co roku, zorganizowany został przez Parafię Czudec i Ośrodek Kultury w Czudcu, przy współudziale Powiatowego Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej. W tym roku młodym wykonawcom przyświecały słowa św. Augustyna: „Śpiewajcie głosem, śpiewajcie sercem, śpiewajcie ustami, śpiewajcie swoim życiem”, do których na zakończenie nawiązał ks. proboszcz, Antoni Kocoł.

W Przeglądzie wzięło udział w sumie 95. wykonawców, w 12. prezentacjach. Każda osoba bądź grupa musiała zaśpiewać dwie piosenki: jedną poświęconą Matce Bożej, a drugą dowolną z repertuaru religijnego. W tym roku swoje utwory wykonali: Przedszkolne Smerfy, Schola z Pstrągowej, Oaza z Czudca, uczniowie z kl. IIa i IIb z SP w Czudcu, A. Domaradzka i O. Dziedzic z ZS w Wyżnem oraz J. Piczak i K. Wójcik z ZS w Czudcu. Jak co roku pojawiła się także grupa z Przybówki, pod opieką ks. G. Wojnara i pani K. Dubiel. Wśród gości zaśpiewali nam: A. Dubiel i W. Kłosowicz, A. Urban i E. Jurkiewicz, M. Obara, W. Jagodowski, I. Ziobrowska oraz M. Osiowa.

 Młodzi artyści stanęli na wysokości zadania i w piękny sposób  oddali cześć Matce Bożej. Całość została zarejestrowana przez Internetową Telewizję Południe z Jasła, więc wkrótce będzie można na nowo zobaczyć wszystkich wykonawców i wrócić do tych pięknych chwil.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować wszystkim wykonawcom oraz ich opiekunom za trud włożony w opracowanie i zaprezentowanie piosenek. Dziękujemy także parafianom (i nie tylko), którzy licznie pojawili się w Sali Domu Parafialnego, aby móc podziwiać i jednocześnie wspierać młodych ludzi występujących na scenie.

Zapraszamy ponownie za rok.