---
Start / Wydarzenia / WYSTAWA PRAC WYKONANYCH PRZEZ UCZESTNIKÓW ZAJĘĆ PLASTYCZNYCH – ROK SZKOLNY 2018/2019

WYSTAWA PRAC WYKONANYCH PRZEZ UCZESTNIKÓW ZAJĘĆ PLASTYCZNYCH – ROK SZKOLNY 2018/2019

W dniach od 21 maja do 4 czerwca 2019r.  w sali OK udostępniono wystawę  prac wykonanych  przez uczestników zajęć plastycznych organizowanych przez Ośrodek Kultury w Czudcu. Na ekspozycji znalazły się wybrane prace, wykonane  różnorodnymi technikami plastycznymi. Wśród nich zaprezentowano prace rysunkowe, malowane farbami, prace wykonane technikami mieszanymi np. słoiki i ozdoby z masy papierowej,  malowane farbami i zdobione techniką decoupage oraz kompozycje jesienne. W tym roku szkolnym, dzieci mogły zapoznać się  i tworzyć w technice rysunku, malarstwa akrylowego, grafiki warsztatowej (linoryt), kompozycji przestrzennej, decoupage. Mogły również  wykonać kwiaty z bibuły,  zapoznać się z haftem matematycznym. Uczestnicy pracowali pastelami olejnymi i suchymi, a dwie najstarsze uczestniczki stworzyły obrazy z wykorzystaniem pasty strukturalnej.  Podczas zajęć dzieci uczyły się również wykonywania tradycyjnych ozdób choinkowych ( łańcuchy, bibułkowe jeżyki). 

Zajęcia plastyczne, są dla dzieci jedną z form spędzania wolnego czasu, jaką oferuje Ośrodek Kultury w Czudcu.  Cotygodniowe spotkania dają dzieciom, możliwość rozwoju zdolności manualnych, a zarazem pozwalają w aktywny sposób spędzić chwile, wolne od nauki.  Cieszymy się z dużego zainteresowania zajęciami i zapraszamy na kolejny rok szkolny. 
Poniżej zamieszczamy zdjęcia wykonane w ciągu roku szkolnego, podczas trwania zajęć plastycznych  oraz kilka fotografii z wystawy.