---
Start / Wydarzenia / flowerbox – kompozycje kwiatowe w tekturowych opakowaniach

flowerbox – kompozycje kwiatowe w tekturowych opakowaniach

21 listopada 2019r. odbyły się warsztaty z tworzenia kompozycji kwiatowych w tekturowych opakowaniach, tzw. „Flowerbox”. Pojawiło się na nich aż 15 uczestniczek z terenu całej gminy Czudec. Zajęcia poprowadziła pani Małgorzata Szwagiel, mistrz florystyki oraz II Wicemistrzyni Podkarpacia w mistrzostwach regionalnych Rzeszów 2017r.. Nasza utytułowana prowadząca wprowadziła niezwykle twórczą atmosferę oraz udzieliła niejednej cennej rady.

W czwartkowy wieczór Kursantki poznały zasady tworzenia niecodziennych „bukietów”, bo osadzonych w tekturze. Na warsztatach panie stworzyły po dwie kompozycje – jedną w tzw. kopercie, a drugą w okrągłym, wysokim pudełku. W obydwu formach królowały róże. Kursantki nauczyły się, w jaki sposób układać kwiaty, aby wydobyć ich piękno, zapoznały się od strony technicznej z tajnikami powstawania takich dzieł sztuki, a przy okazji mogły zasięgnąć rady od samej mistrzyni, co było niewątpliwie ogromną korzyścią.

Na zakończenie zajęć pani Małgorzata Szwagiel zaprosiła wszystkie uczestniczki czwartkowych zajęć na swoje pokazy, a zwłaszcza na ten mający się odbyć w Czudcu z okazji Dnia Kobiet.

Bardzo dziękujemy wszystkim paniom, które zechciały skorzystać z tegorocznej oferty warsztatowej OK w Czudcu. Serdecznie zapraszamy do obserwowania naszej strony (ok-czudec.pl) oraz profilu na Facebook’u, gdzie w  następnym roku na wiosnę pojawią się kolejne propozycje. Zapraszamy.