---
Start / Wydarzenia / FERIE ZIMOWE 2019 – Z OŚRODKIEM KULTURY W CZUDCU

FERIE ZIMOWE 2019 – Z OŚRODKIEM KULTURY W CZUDCU

Tegoroczne ferie zimowe przygotowane przez Ośrodek Kultury w Czudcu obfitowały w zajęcia ukierunkowane w szczególności na sztukę oraz sport.

W pierwszym dniu ferii uczestnicy mogli skorzystać z bardzo ciekawych warsztatów ceramicznych poprowadzonych przez pracowników z Muzeum Okręgowego z Rzeszowa. Pod czujnym okiem instruktora, każde dziecko mogło wykonać małe naczynie na specjalnym kole garncarskim. Dodatkowo uczestnicy mogli  działać bardziej swobodnie podczas ręcznego modelowania przedmiotów z gliny. Wykonane małe dzieła zostały wypalone w piecu ceramicznym i przygotowane do malowania. Na drugim spotkaniu, w dniu poprzedzającym walentynki dzieci poznały ciekawą technikę scrapbookingu. Dla każdego uczestnika zostały przygotowane dwa zestawy bazowe, z których można było wykonać piękne kartki walentynkowe. Dodatkowo przygotowany został „ walentynkowy darmowy sklepik” gdzie każdy mógł dowolnie dobierać sobie, specjalne papierowe ozdobniki, elementy dekoracyjne (wstążki, tasiemki, sznureczki, perełki, kryształki, kwiaty gotowe oraz płatki z pianki foamiran do samodzielnego wykonania kwiatów). Każde dziecko mogło na swoich kartkach zamieścić walentynkowe „tagi”. I tak wyjątkowe kartki, misternie wykonane, zapakowane i przewiązane wstążką mogły powędrować do rąk osób, bliskich dzieciom. Odbiorcą takiego prezentu mogła być kochana mama, tata, babcia, dziadziu, ale również koleżanka czy kolega. Ręcznie wykonana dziecięca praca ma wyjątkową wartość. Obdarowana osoba wie, że dziecko poświęciło swój czas, aby stworzyć coś niepowtarzalnego i obdarować osobę, która jest dla niego ważna.
Odmiennym tematem podczas ferii były zajęcia z Panem Andrzejem Jodłowskim, który na sportowo poprowadził dwa spotkania, wypełnione rozmaitymi formami ćwiczeń, konkurencjami sprawnościowymi oraz zabawami ruchowymi. Feryjnym dniem odpoczynku, był wyjazd dzieci do kina Helios w Rzeszowie na film pt. „Jak wytresować smoka 3”. Moc pozytywnych wrażeń po obejrzeniu filmu, uśmiechy na dziecięcych twarzach, chętnie zjedzony popcorn, ( brak korków na drogach i bezpieczny powrót) to tylko kilka z wielu elementów, ale po ich połączeniu dały obraz niezwykle udanego dnia.

22 luty był ostatnim dniem spotkań feryjnych. W tym dniu na dzieci czekały paczuszki z pracami ceramicznymi. Małe gliniane dzieła zostały wypalone na biskwit, dlatego też zadaniem uczestników było pomalowanie ich farbami i ozdobienie pięknymi wzorami. Kolejnym punktem piątkowego programu były doświadczenia małego chemika i fizyka. Uczestnicy zostali podzieleni na kilkuosobowe grupy, gdzie mogli zespołowo pracować nad postawionymi zadaniami. Dzieci były zachwycone efektami małych, ale jakże zaskakująco prostych eksperymentów. Podczas zajęć było mnóstwo śmiechu i zachwytu, była również praca zespołowa dzieci.

Na zakończenie, Ośrodek Kultury w Czudcu przygotował dla wszystkich uczestników dyplomy oraz słodkie upominki.

Dziękujemy Wam kochane dzieci i Wam droga młodzieży za udział w zajęciach feryjnych i zapraszamy na przyszły rok. Do zobaczenia.

Oto kilka fotografii – więcej w galerii – kliknij tutaj