---
Start / Wydarzenia / Czudrys 2019

Czudrys 2019

14 listopada o godzinie 18:00 w Sali Podkarpackiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, mieszczącej się w budynku ICN Polfa, odbył się wernisaż prac wykonanych w ramach I Pleneru Rysunkowego pn. „Czudrys 2019”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się sami artyści i ich bliscy, prezes ICN Polfa Rzeszów S.A. – pan Tadeusz Pietrasz, władze gminy Czudec, osoby zaangażowane w organizację samego pleneru oraz współpracujące przy tworzeniu folderu „Czudrys 2019”, a także artyści z terenu gminy Rzeszów.

Wystawę otworzył Prezes „Zachęty”, pan Jacek Nowak. Następnie kilka słów od siebie powiedzieli pan Marek Burdzy – Komisarz Pleneru, pan Janusz Pokrywka – pomysłodawca wydarzenia oraz Wójt Gminy Czudec – pan Andrzej Ślipski i pani Ewa Mitręga – Moskwa, Dyrektor OK w Czudcu. Po oficjalnej części przybyli goście mogli podziwiać piękne prace, które powstały jeszcze w okresie wakacyjnym, na terenie parku mieszczącego się przy Zespole Szkół w Czudcu.

Należałoby w tym miejscu przypomnieć artystów, którzy na terenie Czudca, na przełomie lipca i sierpnia, tworzyli swoje dzieła. Byli to:

  1. Marek Burdzy,
  2. Małgorzata Drozd-Witek,
  3. Maria Górecka,
  4. Stanisław Górecki,
  5. Beata Klimkowska,
  6. Ryszard Kucab,
  7. Marlena Makiel-Hędrzak,
  8. Janusz Pokrywka,
  9. Anna Pszonka,
  10. Katarzyna Strzępek.

W sumie powstało 20 pięknych prac, które będzie można jeszcze podziwiać do 12 grudnia 2019r.

Ośrodek Kultury w Czudcu serdecznie dziękuje panu Januszowi Pokrywce oraz panu Jackowi Nowakowi za współpracę przy organizacji wystawy oraz państwu Barbarze i Leszkowi Drzałom za nieocenioną pomoc przy tworzeniu folderu „Czudrys 2019”.

Zdjęcia z wystawy dostępne są pod adresem http://ok-czudec.pl/galeria/. Dodatkowo w miesięczniku Nasz Dom Rzeszów na stronie 20 http://www.naszdom.rzeszow.pl/pliki/naszdom_167.pdf znajduje się artykuł na ten temat, a na stronie Radia VIA umieszczono wpis dotyczący wystawy – https://www.radio.rzeszow.pl/wiadomosci/26914/wystawa-czudrys-2019.