Artyści

Na terenie Gminy Czudec mieszka wielu artystów zajmujących się malarstwem, rzeźbą, fotografią oraz rękodziełem artystycznym.

W związku z aktualizacją bazy danych o artystach tworzących na terenie gminy Czudec Ośrodek Kultury w Czudcu zachęca do podzielenia się swoją twórczością artystyczną. W tym celu prosimy o wypełnienie i nadesłanie udostępnionego poniżej formularza.

Artyści w Gminie Czudec – formularz

Pismo przewodnie

Formularz wraz ze zdjęciami można złożyć w Ośrodku Kultury w Czudcu ul. Rynek 14, 38-120 Czudec, lub przesłać pocztą e-mail: okczudec@onet.eu


Anna Jodłowska

Anna Jodłowska urodziła się w 1977 r. w Rzeszowie. Obecnie mieszka i tworzy w Babicy. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie w 1997 r. Od tego momentu życie poświęciła malarstwu i stale rozwija umiejętności w tym kierunku. Swoje prace tworzy przede wszystkim na płótnie i desce techniką olejną i akrylową, a inspiracje czerpie głównie z przyrody która od zawsze ją fascynowała. Poza malarstwem pasjonuje się fotografią przyrodniczą i ogrodnictwem, którym poświęca każdą wolną chwilę.


Maria Jacek

Pani Maria Jacek ur. 1973 roku w Rzeszowie. Obecnie mieszka w Czudcu, a pochodzi z Pstrągowej. Z domu rodzinnego wyniosła zamiłowanie do prac artystycznych, gdzie jej mama do tej pory maluje i rzeźbi. W 1993 roku ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych. Maluje ikony na deskach, rzeźbi, szkicuje pastelami, maluje na szkle i porcelanie, wykonuje kartki okolicznościowe. Inspiracją do jej twórczości jest przyroda, piękno okolicznych krajobrazów i zabytków. Tworząc odpoczywa, wycisza się i „wchodzi” w magiczny świat piękna bez którego nie wyobraża sobie życia.


Mieczysław Kołodziej

Pan Mieczysław Kołodziej urodził się w Lubeni w 1960 r. obecnie mieszka w Czudcu. Rysować lubił zawsze, a pierwsze prace wykonane farbami olejnymi powstały podczas służby wojskowej. Po dłuższej przerwie za namową kolegi rzeźbiarza w 2010r. zaczął malować ponownie. Są to prace wykonane pastelami i farbami olejnymi. Stara się nabierać doświadczenia malując różnorodne tematy, a malowanie niewątpliwie stało się jego pasją. W 2011 r. obraz Pana Mieczysława Kołodzieja pt. ” słoneczna kąpiel” zakwalifikował się na wystawę malarstwa amatorskiego w WDK Rzeszów.


Anita Bloch

Pani Anita Bloch już wiele lat zajmuje się ceramiką, w której znalazła fascynujące połączenie wielu technik plastycznych jakimi zajmowała się wcześniej. Czerpie ze sztuki ludowej (szczerej, kochającej kolor i bogactwo), ale i nowoczesnej sztuki projektu ( łamiącej bariery, prowokującej, upraszczającej formę). Wykonuje głównie biżuterię i przedmioty użytkowe. Tworzy w myśl zasady, że sztuka ma być odpoczynkiem od codzienności pełnej ograniczeń i zakazów. Dlatego przedmioty, które wykonuje mają wzbudzać radość jako główna wartość – najpierw w niej jako twórcy, później zaś w oglądających.


Dorota Dopart – Koczur

Pani Dorota Dopart – Koczur mieszka w Czudcu. Zajmuje się wszelkimi odmianami rękodzieła artystycznego. Począwszy od kwiatów z bibuły, figurek z masy solnej, haftowanych woreczków, przez decoupage i albumy aż do bardzo pracochłonnej biżuterii typu sutasz. Pani Dorota uczestniczy w licznych wystawach i pokazach.


Józefa Nieroda

Pani Józefa Nieroda urodziła się w 1944 roku. Pochodzi z Dębowej koło Jasła, obecnie mieszka w Pstrągowej. Od kilku lat intensywnie maluje i rzeźbi.

Jest to jej pasja i sprawia jej to ogromną przyjemność. W wolnych chwilach również amatorsko pisze wiersze. Jest także wielką miłośniczką przyrody. Przede wszystkim uwielbia obserwować ptaki. Interesuje się nimi i dlatego często odzwierciedla je w swoich dziełach. Rzeźbi nie tylko zwierzęta ale także postacie ludzkie. Na jej obrazach najczęściej ukazuje się przyroda. Maluje przede wszystkim krajobrazy, kwiaty, martwą naturę a także portrety.


Sławomir Czarnik

Pan Sławomir Czarnik zajmuje się malarstwem akrylowym, czasami temperowym, rzeźbą w drewnie i sporadycznie ceramiką. Na co dzień pracuje w ŚDS w Nowej Wsi na stanowisku Instruktor terapii zajęciowej.


Justyna Jacek

Pani Justyna Jacek mieszka w Zaborowie. W latach 2005 – 2009 uczyła się w Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie na kierunku metaloplastyka. Od zawsze interesowała się sztuką. Lubi rzeźbić zarówno w glinie jak i blasze, malować i rysować.


Barbara Drzał
Pani Barbara Drzał – mieszka w Czudcu. Rękodziełem artystycznym interesuje się od zawsze. Będąc w Zakopanem na festiwalu Ziem Górskich zafascynował ją folklor ludowy i tak już zostało. Pasjonuje ją szydełko, frywolitka, haft igłowy, krzyżykowy, przestrzenny, makrama, decoupage i wyrób świec parafinowych. Bierze udział w różnych warsztatach i wystawach.


Anna Lewanowicz-Domino

Anna Lewanowicz-Domino. Urodzona w Kętrzynie (1984 r.), zamieszkała w Krakowie. Zakochana w „ziemi czudeckiej” od pierwszego wejrzenia. Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie, oraz studia na Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, na kierunku Architektura Krajobrazu. Uwieńczeniem studiów była praca dyplomowa pt. „Czudec- rewaloryzacja założenia parkowo- pałacowego i rynku”. Obecnie zajmuje się projektowaniem publicznych i prywatnych terenów zielonych, oraz prowadzeniem warsztatów rękodzieła i projektowania zieleni, prowadząc z pasją swoją firmę. Na stronie prezentujemy także, obrazy malowane w technice akwareli, olejnej oraz akrylowej.


Janusz Jacek

Janusz Jacek urodził się w 1957 roku i na stałe mieszka w Nowej Wsi. Od lat młodości interesuje się fotografią, która z czasem stała się także  jego drugim zawodem. Fotografowanie jest dla Pana Janusza częścią jego życia i pasją, dzięki której może wyrażać swoje emocje i radość, która pozwala oderwać się od zwykłej codzienności. Najchętniej fotografuje przyrodę; fascynuje go piękno okolicznych krajobrazów.


 Bogusław Czarnik


Rocznik 1971. Mieszka i tworzy w Przedmieściu Czudeckim (Zawisłocze), w którym mieszka od dziecka. Jego ulubione techniki to: piórko i tusz, ołówek, sztalugowe malarstwo olejne. Lubi eksperymentować, ale najbardziej przemawia do niego realizm. Przygodę ze sztuką rozpoczął w wieku 45 lat.
W 2017 roku założył firmę o profilu artystycznym.
Chętnie przyjmuje zlecenia na: portrety domów, zwierząt, pojazdów, itd… Ludzi nie portretuje…
Kontakt: 503 853 994; czarnikboguslaw@gmail.com