ARTYŚCI DZIAŁAJĄCY NA TERENIE GMINY CZUDEC
Na terenie Gminy Czudec mieszka wielu artystów zajmujących się malarstwem, rzeźbą, fotografią oraz rękodziełem artystycznym.
   Anna Jodłowska

Pani Anna Jodłowska ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie w 1997r. Maluje obrazy techniką olejną na płótnie i na drewnie. Inspirację czerpie  z natury, dlatego też głównym tematem jej prac jest pejzaż. Od czasu do czasu, poszukując nowych wrażeń, maluje także portrety, martwą naturę, jak również sięga po węgiel, akwarele, czy technikę mieszaną.

   Maria Jacek

Pani Maria Jacek ur. 1973 roku w Rzeszowie. Obecnie mieszka w Czudcu, a pochodzi z Pstrągowej. Z domu rodzinnego wyniosła zamiłowanie do prac artystycznych, gdzie jej mama do tej pory maluje i rzeźbi. W 1993 roku ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych. Maluje ikony na deskach, rzeźbi, szkicuje pastelami, maluje na szkle i porcelanie, wykonuje kartki okolicznościowe. Inspiracją do jej twórczości jest przyroda, piękno okolicznych krajobrazów i zabytków. Tworząc odpoczywa, wycisza się i "wchodzi" w magiczny świat piękna bez którego nie wyobraża sobie życia.

   Mieczysław Kołodziej

Pan Mieczysław Kołodziej urodził się w Lubeni  w 1960 r. obecnie mieszka w Czudcu. Rysować lubił zawsze, a pierwsze prace wykonane farbami olejnymi powstały podczas służby wojskowej. Po dłuższej przerwie za namową kolegi rzeźbiarza w  2010r.  zaczął malować ponownie. Są to prace wykonane pastelami i farbami olejnymi. Stara się nabierać doświadczenia malując różnorodne tematy,  a malowanie niewątpliwie stało się  jego  pasją.  W 2011 r. obraz Pana Mieczysława Kołodzieja pt. '' słoneczna kąpiel''  zakwalifikował się na wystawę malarstwa amatorskiego w WDK Rzeszów.

   Anita Bloch

Pani Anita Bloch już wiele lat zajmuje się ceramiką, w której znalazła fascynujące połączenie wielu technik plastycznych jakimi zajmowała się wcześniej. Czerpie ze sztuki ludowej (szczerej, kochającej kolor i bogactwo), ale i nowoczesnej sztuki projektu ( łamiącej bariery, prowokującej, upraszczającej formę). Wykonuje głównie biżuterię i przedmioty użytkowe. Tworzy w myśl zasady, że sztuka ma być odpoczynkiem od codzienności pełnej ograniczeń i zakazów. Dlatego przedmioty, które wykonuje mają wzbudzać radość jako główna wartość – najpierw w niej jako twórcy, później zaś w oglądających.

   Dorota Dopart - Koczur

Pani Dorota Dopart - Koczur   mieszka w Czudcu. Zajmuje się wszelkimi odmianami rękodzieła artystycznego. Począwszy od kwiatów z bibuły, figurek z masy solnej, haftowanych woreczków, przez decoupage i albumy aż do bardzo pracochłonnej biżuterii typu sutasz. Pani Dorota uczestniczy w licznych wystawach i pokazach.

   Józefa Nieroda

Pani Józefa Nieroda urodziła się w 1944 roku. Pochodzi z Dębowej koło Jasła, obecnie mieszka w Pstrągowej. Od kilku lat intensywnie maluje i rzeźbi.

 Jest to jej pasja i sprawia jej to ogromną przyjemność. W wolnych chwilach również amatorsko pisze wiersze. Jest także wielką miłośniczką przyrody. Przede wszystkim uwielbia obserwować ptaki. Interesuje się nimi i dlatego często odzwierciedla je w swoich dziełach. Rzeźbi nie tylko zwierzęta ale także postacie ludzkie. Na jej obrazach najczęściej ukazuje się przyroda. Maluje przede wszystkim krajobrazy, kwiaty, martwą naturę a także portrety.

   Sławomir Czarnik

Pan Sławomir Czarnik zajmuje się malarstwem akrylowym, czasami temperowym, rzeźbą w drewnie i  sporadycznie ceramiką. Na co dzień pracuje w ŚDS w Nowej Wsi na stanowisku Instruktor terapii zajęciowej.

   Justyna Jacek

Pani Justyna Jacek mieszka w Zaborowie. W latach 2005 – 2009 uczyła się w Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie na kierunku metaloplastyka. Od zawsze interesowała się sztuką. Lubi rzeźbić zarówno w glinie jak i blasze, malować i rysować.

   Barbara Drzał
Pani Barbara Drzał  - mieszka w Czudcu. Rękodziełem artystycznym interesuje się od zawsze. Będąc w Zakopanem na festiwalu Ziem Górskich zafascynował ją folklor ludowy i tak już zostało. Pasjonuje ją szydełko, frywolitka, haft igłowy, krzyżykowy, przestrzenny, makrama, decoupage i wyrób świec parafinowych. Bierze udział w różnych warsztatach i wystawach
   Anna Lewanowicz-Domino

Anna Lewanowicz-Domino. Urodzona w Kętrzynie (1984 r.), zamieszkała w Krakowie. Zakochana w „ziemi czudeckiej” od pierwszego wejrzenia. Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie, oraz studia na Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, na kierunku Architektura Krajobrazu. Uwieńczeniem studiów była praca dyplomowa pt. „Czudec- rewaloryzacja założenia parkowo- pałacowego i rynku”. Obecnie zajmuje się projektowaniem publicznych i prywatnych terenów zielonych, oraz prowadzeniem warsztatów rękodzieła i projektowania zieleni, prowadząc z pasją swoją firmę. Na stronie prezentujemy także, obrazy malowane w technice akwareli, olejnej oraz akrylowej.

 
realizacja: ideo Ośrodek Kultury w Czudcu
38-120 Czudec, ul. Rynek 14