---
Start / Wydarzenia / 2 LUTY 2019 – KONCERT NA LUDOWĄ NUTĘ

2 LUTY 2019 – KONCERT NA LUDOWĄ NUTĘ

W sobotnie popołudnie, 2 lutego 2019r. w  Domu Strażaka w Zaborowie odbył się piękny „Koncert na ludową nutę”.  Podczas imprezy zaprezentowały się zespoły działające przy Ośrodku Kultury w Czudcu. Zgromadzona widownia mogła obejrzeć wspaniałe występy uzdolnionych dzieci, młodzieży oraz dorosłych. W programie połączono tematykę  bożonarodzeniową z motywami kultury ludowej. Był śpiew pięknych, wzruszających kolęd, piosenek ludowych, a także wspaniałe polskie tańce.
Na scenie wystąpili: Chór „ Szafranowe Nutki”, Kapela Ludowa z Czudca oraz Zespół Pieśni i Tańca Zaborowiacy w trzech grupach: „Mali Zaborowiacy”, „Grupa reprezentacyjna” oraz grupa  byłych tancerzy ZPiT – przygotowujących specjalny repertuar na jubileusz 45 – lecia zaborowskiego zespołu.
Zaborów to specyficzna wieś, gdzie taniec ludowy oraz śpiew przekazywany jest z pokolenia na pokolenie. Bogactwo tej pięknej polskiej kultury jest tu pielęgnowane i szanowane. Tą pasję widać podczas żywiołowych występów zespołu, a mieszkańcy Zaborowa reagując z entuzjazmem na tańce i śpiewy dają dowód, że w sercach noszą umiłowanie do folkloru. Dziękujemy wszystkim za piękne występy i dzień pełen pozytywnych emocji.

Więcej fotografii w galerii: kliknij tutaj

relacja telewizyjna: kliknij tutaj