---
Start / Wydarzenia / 19 września 2019 – wernisaż wystawy twórczości Iwony Kraty

19 września 2019 – wernisaż wystawy twórczości Iwony Kraty

19 września w sali Ośrodka Kultury w Czudcu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac Pani Iwony Kraty. Na wernisażu pojawiło się wielu gości, wśród których znaleźli się również przyjaciele artystki, chcący być przy niej w tak ważnym dla niej dniu. Jeden z nich, Pan Janusz Zioło, umilał czas wszystkim zgromadzonym grą na gitarze i harmonijce, stwarzając tym samym niezwykły klimat, współgrający z klimatem prezentowanych prac.
Przybyli goście podziwiali niebywały talent, jakim odznacza się malarka oraz jej nieprzeciętną kreatywność. Pani Iwona zachwyciła zebranych nie tylko twórczością, ale również swoją osobą – okazała się być niezwykle skromną kobietą, zakochaną w naturze i żyjącą zgodnie z jej prawami.
Na wystawie znalazły się głównie obrazy akwarelowe, ale zobaczyć można także obrazy w technice malarstwa olejnego, prace wykonane metodą patchworkową na szydełku, przedmioty zdobione techniką decoupage oraz budki lęgowe dla ptaków.
Ośrodek Kultury w Czudcu serdecznie dziękuje Pani Iwonie za udostępnienie prac celem zorganizowania wernisażu.
Poniżej krótka fotorelacja oraz rys biograficzny artystki.
Iwona Krata (Markulis) urodziła się w 1961r. w Mielcu. Przez pewien czas pracowała m.in. jako nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 11 w Rzeszowie. Z Czudcem związana jest już wiele lat, mieszkając i tworząc: piękne obrazy akwarelowe i olejne, barwne prace patchworkowe na szydełku, a także zdobiąc przedmioty techniką decoupage. Pani Iwona od najmłodszych lat pasjonowała się zarówno rysunkiem, jak i wszelką formą robótek ręcznych, z którymi zapoznawała ją babcia. Artystka jest samoukiem, nie mniej jednak jej prace ukazują, jak niezwykle wytrwale dąży do doskonalenia swoich umiejętności.

relacja telewizyjna – kliknij tutaj